03538258617 info [at] Deponet.ir

پرداخت امن

مقدمه
کاربران زیادی سوالات زیر را از ما می‌پرسند:
آیا این روش پرداخت امن است؟
در استفاده از تکنولوژی‌های جدید، امنیت همیشه یکی از نگرانی‌ها است، تکنولوژی‌ها به خودی خود نا امن نیستند بلکه ناآگاهی در نحوه استفاده از آنها است که باعث نا امنی می‌شود.
با هدف آموزش و آگاه سازی در رابطه با امنیت پرداخت این صفحه را ایجاد کردیم که بر اساس سوالات کاربران و تکنولوژی‌های جدید، این صفحه بروزرسانی خواهد شد.

نشانه یک پرداخت اینترنتی امن چیست؟
مسئولیت امنیت و نظارت بر پرداخت‌های اینترنتی بر عهده شاپرک بانک مرکزی است. ۱۲ شرکت مجوز ارائه «درگاه پرداخت اینترنتی» از شاپرک را دارند. وقتی که می‌خواهید پرداخت اینترنتی انجام دهید، تنها کافیست مطمئن شوید که در درگاه معتبر یکی از این شرکت‌ها اطلاعات کارت خود را وارد می‌کنید.

تمامی پرداخت‌های «دپونت» به درگاه امن اینترنتی منتقل خواهد شد تا کاربران در آن صفحه اطلاعات کارت خود را وارد کنند

فیشینگ چیست؟
به تلاش کلاهبرداران برای بدست آوردن اطلاعات شخصی افراد از قبیل پسوردها و اطلاعات بانکی فیشینگ گفته می‌شود. شیوه معمول فیشینگ در پرداخت به این صورت است، که پرداخت کننده به صفحه ای مشابه صفحه درگاه پرداخت هدایت می‌شود و اطلاعات کارتی که وارد می‌کند را به سرقت می‌برند.
برای همین دقت کنید که اطلاعات کارت خود را در هیچ صفحه ای به غیر از صفحه معتبر «درگاه پرداخت الکترونیکی» وارد نکنید

از کجا مطمئن شویم که در یکی از درگاه‌های امن پرداخت اینترنتی هستیم و فیشینگ نشده است؟
راه های مختلفی وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید یک پرداخت امن انجام دهید:
اگر سرویس دهنده و یا وب سایتی که قصد خرید اینترنتی از آن را دارید معتبر باشد، به عنوان مثال یکی از وب سایت های فروشگاهی مطرح باشد، معیار خوبی برای اعتماد به فرایند پرداخت است.
همچنین اگر در وبسایت و یا سرویس جدیدی قصد پرداخت دارید، وقتی که به درگاه اینترنتی منتقل می‌شوید دقت کنید که آدرسی که مشاهده می‌کنید برای شاپرک باشد، برای مثال

پرداخت الکترونیک سامان

به پرداخت ملت

 

رمز نگاری ارتباط چیست؟
اطلاعاتی که مرورگر و یا یک اپلیکیشن وارد می‌کنید از طریق شبکه اینترنت منتقل می‌شود، کلاهبرداران با نفوذ سعی می‌کنند به این اطلاعات دست پیدا کنند. سرویس‌هایی که اطلاعات مهم در آنها منتقل می‌شود، اطلاعات رمزنگاری شده منتقل می‌شوند تا اگر نفوذ صورت گیرد اطلاعات قابل خواندن نباشند.
سرویس دپونت از پروتکل های امن موجود حال حاضر برای انتقال اطلاعات در بستر وب استفاده می کند

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟
نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی دارای وبسایت، داده می‌شود. ولی نداشتن آن نیز به معنای بی اعتمادی به پرداخت نیست چرا که سرویس‌هایی که روی وبسایت نباشند مثلا فقط اپلیکیشن موبایل باشند، هنوز روالی برای گرفتن این نشان ندارند.

 

 

حق نشر برای DEPONET محفوظ است Powered by nopCommerce